Przejdź do głównej części

Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych

Grandmaster 18 gru 2017 12:27

Do Katowic przejechali najlepsi szachiści z Europy. Największy w tym roku turniej otwarty na Starym Kontynencie, czyli Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych odbyły się w dniach 15–17 grudnia na głównej płycie w Spodku. O trofea walczyli także nasi najlepsi zawodnicy, między innymi: Radosław Wojtaszek, David Navara, Kamil Mitoń, Grzegorz Gajewski, Grzegorz Masternak oraz Jacek Gdański. Razem z naszego klubu startowało 25 zawodników.

 

W Mistrzostwach Europy w Szachach Szybkich rewelacyjnie zagrał lider naszej drużyny juniorskiej Viktor Gazik. Z wynikiem 9 pkt./11 zajął 8 miejsce w ogólnej klasyfikacji, został najlepszym juniorem do lat 18 oraz najlepszym zawodnikiem poniżej rankingu 2600. Tyle samo punktów i 7 miejsce zdobył lider naszej drużyny seniorskiej Radosław Wojtaszek. Klasyfikacje dziewcząt do lat 14 wygrała nasza juniorka Liwia Jarocka z wynikiem 6,5/11.

 

W Mistrzostwach Europy w szachach błyskawicznych najlepiej wypadł grający u nas na drugiej szachownicy czeski arcymistrz David Navara, który z wynikiem 17/22 zajął 5 miejsce.

Arcymistrz David Navara rozdaje autografy

zdjęcie pobrane ze strony www.katowice2017.eu

 

Mistrzami Europy zostali Sergei Zhigalko (szachy błyskawiczne) oraz Maksim Vavulin (szachy szybkie).